

Комунальне некомерційне підприємство
"Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" Солом'янського району міста Києва

Надлишок холестеролу в організмі людини призводить до утворення жовчних каменів, "засмічення" судин, порушень обміну речовин.
Для профілактики атеросклерозу та багатьох інших серцево-судинних захворювань дуже важливо контролювати рівень холестерину та його фракцій в крові. Середній показник "поганого" холестерину (ліпопротеїни низької щільності, які утворюють на стінках судин атеросклеротичні бляшки), не повинен перевищувати 4,0 ммоль/л. Однак, ця норма холестерину може різнитися залежно від віку та статі. Наприклад, норма для жінок - вища, ніж для чоловіків, проте жінки менш схильні до накопичення "поганого" холестерину завдяки захисній функції статевих гормонів. Крім того, в аналізі холестерину слід враховувати і сезонний фактор: у більшості людей у холодну пору року загальний показник холестерину підвищується. Вміст "доброго" холестерину (ліпопротеїни високої щільності) має складати у чоловіків не нижче 1,45 ммоль/л, а для жінок не менше - 1,68 ммоль/л. Підготовка до здачі аналізу крові: кров здається вранці натщесерце, за 12 годин - нічого не їсти, пити тільки чисту воду, уникати фізичних та емоційних перевантажень.
Для визначення рівня холестерину досліджується кров з вени. Для пацієнта вся процедура займає лічені хвилини, а результат можна забрати через кілька годин або на наступний день. У бланку буде вказано рівень загального холестерину і його фракцій. Зазвичай холестерин вимірюється в ммоль / л або мг / дл (для перерахунку в мг / дл число в ммоль / л слід помножити на 38). Крім результатів вашого аналізу в бланку буде вказано орієнтовний нормальне значення.