

Комунальне некомерційне підприємство
"Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" Солом'янського району міста Києва
Вакцинація – це надійний, перевірений спосіб масової профілактики інфекційних захворювань – як вірусних, так і бактеріальних.
Вакцинація дітей - надійний метод захисту від важких інфекційних захворювань. Вона забезпечує формування імунітету, завдяки чому організм стає стійким до інфекційних збудників. Планова вакцинація дітей знижує ризик зараження на 90-100%. У випадках, коли дитина все ж захворює, хвороба проходить у легкій формі і не викликає розвитку ускладнень. В Україні вакцинація є обов'язковою. Профілактичні щеплення проводять дітям згідно з національним календарем вакцинації або індивідуальним графіком. Перші щеплення роблять новонародженим дітям ще в пологовому будинку в 1-й і 3-5-й день життя. В першу чергу дітей прищеплюють від гепатиту В і туберкульозу. Потім дітям до року щеплення проводять ще 5 разів.

Для чого потрібна вакцинація? У Києві та всіх регіонах України дітям обов'язково роблять щеплення від: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, коклюшу, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, Корі, краснухи, Паротиту. Завдяки проведенню планових щеплень дітям і дорослим в світі вдалося скоротити поширення багатьох важких захворювань. Зараз батьки часто пишуть відмову від щеплень дітям, переживаючи про якість та безпеку вакцин.
Через це в Києві і інших містах періодично спалахують епідемії кору, дифтерії та інших захворювань. Перед надходженням в садок і школу у дитини обов'язково повинні бути зроблені всі щеплення. Частота розвитку ускладнень після щеплень у дітей не перевищує в основному одного випадку на мільйон або сто тисяч. Тоді як ймовірність розвитку ускладнень після захворювання на поліомієліт, кір, краснуху та іншими інфекціями в рази вище. Вони можуть призводити до порушень нервової системи, сліпоти, паралічу та інших незворотних змін в організмі, а також смерті. Для проведення вакцинації застосовують вкрай невеликі дози і, як правило, ослаблених патогенів. Вони не можуть спровокувати розвиток захворювання і привести до серйозних ускладнень. Після вакцинації у дитини можуть з'явитися: почервоніння шкіри в місці введення вакцини, набряклість і хворобливість в місці ін'єкції, підвищення температури тіла, легке нездужання.